| bumblebee a întrebat:

Ce inseamna pentru voi iubirea?
credeti ca oamenii ar putea trai fara acest sentiment?

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Bineînţeles că se poate.
Există oameni care, din diferite motive, sunt incapabili să (mai) iubească.
Şi, de asemenea, există un număr foarte mare de oameni care nu sunt şi nu au fost iubiţi.
Şi, cu toate acestea, eu văd că trăiesc.
Iubirea e frumoasă dar nu e esenţială vieţii!
Salut.

| forever4you a răspuns:

Nu eu una cred ca nu poate cineva traii fara iubire.este un sentiment special care nu poate fii explicat in cuvintelove struckcand esti indragostit nimic dar absolut nimic nu mai este important in afara de ce-l pe care il iubesti, eu una am avut norocul de a iubi si stiu ce inseamna acest sentiment special dar am avut nu pot sa spun norocul ma-i bine zis am avut ocazia de a cunoaste si suferinta unei despartiri dupa o iubire atat dar atat de puternicabroken heart

| Swallow a răspuns:

Salut, cind omul simte ca nu are nevoie de asta fireste ca poate trai, eu una cred ca ceva mai frumos ca dragostea nu exista. dragostea - atunci cind 2 persoane se iubesc reciprok dar nu autnci cind doar o persoana ( asta e batjocura intr-un fel oarecare)). nu e nimic mai frumos decit s avezi cum 2 oameni se iubesc;(;( asa romantic ((

| OneLifeOneLove a răspuns:

Iubirea...este un sentiment special...pe care-l poti trai doar odata'n viata.
Daca poti trai fara iubire?!
Mai eu cred ca asta depinde de caracterul fiecaruia, insa, consider ca si cel mai rau om are sentimente.
Eu una, nu-mi imaginez viata fara iubitul meu!
Pot sa-ti spun ca este nemaipomenit sa iubesti si mai ales, sa fii iubit/a.

| adina_8849 a răspuns:

Nu ai cum sa traiesti fara acest sentiment pentru ca sunt tot felul de categori de iubire iar ea face parte din viata noastra de cand ne nastem incepem prin iubirea paterna. iubirea cred ca e cel mai frumos lucru dat de la Dumnezeu fara ea nu am mai fi.

| B3b3Bo55 a răspuns:

Nu stiu parerea mea thinking e ca nu exista asa ceva adica e aiurea e doar un sentiment tampit pe care il simt i tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! iubirea e un sentiment frumos. dar nu o sa fie mereu la fel, poti sa traiesti si fara oh go on... cei asa de greu whistling

| pisicuta_1341 a răspuns:

Eu cred ca fara iubire nu ar exista omenirea!