| Rain_2149 a întrebat:

Of of, legat de intrebarea mea anterioara.
@trilulilu89 - da, si eu ma uit la "Cum se fabrica", dar cum sa zic, n-am eu toata aparatura aia in apartament
@christian333 - si eu imi cer scuze, dar am deja Fender`ul meu electroacustic, nu ma aventurez inca la. acele. tobe
...toba shamanica, ma atrage ideea, foarte interesant, dar vezi tu, mie imi trebuie pentru 23 martie, care desigur este saptamana viitoare, la pielea aia ce sa-i fac? ca ii ia ceva luni sa se usuce laughing
@Bucatarul.com - m-au fascinat cele 10 randuri scrise de tine, insa, poate e greseala mea, data viitoare am sa fiu mai explicita
Deci:
-vreau/trebuie/am fost rugata sa fac o toba pentru 23 martie, ziua pacii si, nu prea sunt in tema...chiar nu e necesar sa sune ca nu stiu ce minune, ce as vrea sa stiu :
-de unde fac rost de acea cuva? (nu stiu cum sa zic, poate sa fie din orice material de care pot face rost si care nu influenteaza viitorul instrument spre un dezastru fonic, dar poate gasiti ceva in afara de lemn)
-tot cam, orice alt ceva (de care pot face rost devil ) dar fara piele.se intreaba acum unii ce e`n capul meu de vreau asa ceva, ei bine, lemnul acela hai ca s`ar putea sa fac cumva rost de el, dar pielea trebuie s`o las la uscat, dureaza ceva procedeele astea, iar eu sunt presata de timp...
aspectul final, chiar nu ma intereseaza.
deci va rog, ajutati-ma, orice idee este bine-venita, exceptand tobele shamanice sau ceva ca ar trebui sa folosesc piele

multumesc anticipat.raman datoare happy

1 răspuns:
| Christian333 a răspuns:

Poti incerca sa inlocuesti pielea cu niste imitatie.
Gasesti la magazine cu articole de croitorie pe la ambient sau la magazine cu materiale de constructii.
Daca nu inlocuesti tu pielea cu ceva...
PStonguerefer Gibson Les Paul.