| Minalore a întrebat:

Ofer Funda! Nu stiu de ce, dar eu deja ma gandesc la halloween. Ca de obicei prima intrebare este legata de costum. De obicei eu sunt cea mai inspirata, dar anul asta chiar nu am nicio idee. Poate aveti voi. Asa ca poate imi puteti da si mie o idee de costum.
P. S. - 1.Eu una nu prea vreau sa cumpar costumele, vreau sa le fac din hainele care le a pe acasa.
2. Nu vreau sa ma imbrac in clasicile costume (vrajitoare, fantoma etc.) dar as vrea un vampir, insa nu stiu din ce sa il fac... Poate ma ajutati voi si la asta.

5 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

De ce sa te chinui sa faci un costum, o sa iti ia ore + ca la noi in ROMANIA nu se face in nici un an Halloween! Faza e ca daca te duci la cineva mai batran la usa costumat in vampir, varcolac etc. ori te ia la bataie ori cheama politia

| Minalore explică:

SamSon ti-am spus eu unde ma duc? Eu de fapt ma duc la o prietena si stam de la ora 4-9 acolo si ne distram

| Luissa123 a răspuns:

Colti din catei de usturoi machiazate strident si imbracate in haine negre la ochi ceva rosu cu mainile cu manusi vopsite de tine si cam asta

| ShadowGuitar a răspuns:

Zombie.
Iei un tricou simplu, negru de preferat si il tai in cateva parti, o sa arate ceva gen:http://www.google.ro/......tp?/imgres ca o sa il tai si in fata.
Te machiezi pe fata cu verde, iti faci parul intr-un mod ciudat si crazy, gen:http://www.google.ro/......tp?/imgres

| CandyTetris a răspuns:

Sincer, eu niciodata nu imi bat capul cu costumul prea mult, cat timp e negru orice e bun:), insa imi place mult sa ma machiez.
http://www.youtube.com/user/petrilude asta e tipul de la care ma inspir eu de obicei:). Uita-te la clipurile mai vechi, are niste chestii super faine.
@SamSon it's all about the party!:)