| AnDa_9883 a întrebat:

Pe 1 septembrie mama mea va pleca in italia timp de un an fiind ca avem datorii la banci.Mama nu a mai plecat in italia decat cand aveam un an.Nu ma pot obisnui cu gandul ca ea va pleca.Imi va lipsi... Ce sa fac ca sa nu imi fie dor de ea?

9 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Stai linistita, daca spui ca e nevoie ca ea sa plece nu ai incotro! Intr-o zi cand vei fi mamica iti vei da seama ca nici pentru ea nu e usor! Crezi ca ei nu-i va fi dor de tine? Desigur ca ii va fi, si se va gandi la tine si va vrea sa fiti impreuna, dar o sa puteti vorbi la telefon, pe mess, daca are web o sa va si vedeti! Crede-ma ca stiu cum e dorul de mama la inceput iti va fi creu, o sa crezi ca zilele sunt ani asa ca bucura-te acum de ea pana pleaca petrece mai mult timp cu ea! NU esti nici prima nici ultima careia ii pleaca unul din parinti in stainatate, asta e tara noastra! Aici nu se poate trai decat daca esti hot! Important e ca intre voi e o relatie frumoasa mama-fiica spune-i si ei ca iti va fi dor de ea si ca o apreciezi! Chiar de nu va zice nimic in sufletul ei va urla de fericire ca asa sunt mamele isi iubesc copii!

| Ganduri albe a răspuns:

Sincera sa fiu si eu am avut aceasta problema doar ca tata a plecat si eu sunt mai atasata de el si am suferit foarte mult... dar trece de la sine odata ce te obisnuiesti fara ea gandeste-te ca dupa ce va veni inapoi veti fi fericite si ca nu veti mai avea probleme sunt sigura ca nici ea nu a vrut sa plece si ca si tu ii lipsesti. Ea nu vrea sa plangi vrea sa fii fericita... Apropo poti profita de faptul ca e plecata si daca tata e la servici poti sa dai o petrecerewinking

| Boniboon a răspuns:

Puteti vorbi zilnic, sau saptamanal pe internet, daca dansa are timp, sau la telefon. Te vei obisnui, dupa cateva saptamani.

| BeYoU a răspuns:

Ocupa-ti timpul... fa ce-ti place si cel mai important gandeste pozitiv astfel timpul va trece mai repede
pup

| # Soranna :x a răspuns:

Incearca sa iti preocupi timpu cu alte chestii`tongue
Sunt multe alte chestii placute mai ales in vacanta`...Gandeste ca atunci cand va venit de acolo`vei fii si tu foarte multumit iar timpu acele fara mama ta il vei recupera`inapoi`... Si veti fii mai bucurosi`!

Mult noroc`!
FUNDA?batting eyelashes

| alandala a răspuns:

O sa te obijunesti.

| medgirl a răspuns:

Nu vreau sa te intristez, dar nu vei putea sa inlocuiestu cu nimic dragostea de mama, imi pare fffffffffffffffffffffffffffffffff rau pentru tine sad, pentru a nu te mai gandi atit de mult la asta, ai putea face primblari cu prietenii tai, cu cei cu care te simti tu bine, stai pe net, joaca jocuri pe net, priveste filme amuzante, raspunde la intrebari pe TPU, citeste un roman etc. etc.

| Dăă a răspuns:

Pai si mie mi s-a intamplat la fel crying dar ma rog acum nu mai pleaca din tara happy ocupati timpul adica nu lasa spatii goale ca sa iti amintesti de ea trebuie sa gandesti pozitiv dar de ce nu pleaca tatal adica sunt sigura ca ti-ar fi mai bine cu mama acasa si cu tata plecat adica iti va fi dor de el dar in unele momente cu tata nu ai ce sa discuti la fel?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg prin ce trecisad e super naspa si mamikutza mea iubitalove strucklove struck a vrut sa plece dar chiar cu o zi inainte d a plec lacrimile mele au facut-o sa nu mai vrea acest lucru.plangeam non stop.nu te sfatuiesc sa faci asa.numi puteam imagina cum va fi fara ea pentru ca eu niciodata nu am stat departe d niciunul din parinti decat 2 -3 zile daca erau plecati undeva sau o saptamana doua cand eram la bunici.in rest nu am fost niciodata fara ei si revenind la intrebare ta din final, acum ca ti-am zis si,, povestea,, mea te sfatuiesc sa iti ocupi timp cu ceva distractiv uita-te la filme, invita-ti cea mai buna prietena la tine vorbiti radeti glumiti plimba-te, asculta muzica.iti doresc succeswinking si o sa treaca repede timpul si o sa fii din nou cu mama ta. te puuup