| xandra_3994 a întrebat:

Pentru a ajunge sa lucrezi in televiziune ca prezentator tv ce studii trebuie sa ai? Ma refer ca prezentatoare unor stiri sau o emisiune! Cine m-ar putea ajuta?

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Trebuie sa ai facultatea de jurnalism.

| Brotacelu a răspuns:

Examenul numit "cronica carcotasilor" laughing)) rolling on the floor))

| DarQueen a răspuns:

In cazul asta, ia legatura cu diaconescu, si cu "cativa" euro, ajungi prezentator la otv laughing ba mai mult, ai propria emisiune laughing

| framir a răspuns:

Este suficient sa ai liceul terminat si multa ambitie si pasiune pentru acest domeniu, apoi urmatorul pas este de a urma niste cursuri in domeniu, eu am urmat astfel de cursuri la Talent Media School si am intalnit acolo niste oameni deosebiti de la care am invatat ce inseamna acest gen de munca, cum sa ma prezint in fata camerei, cum sa imi corectez dictia etc.