| HarryPotter a întrebat:

Pentru admitere in clasa a9-a se da pana la urma examen? si la ce materii?

Răspuns Câştigător
| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Daca mergi intr-a opta dai la mate si romana examene nationale!
Baftawinking

4 răspunsuri:
| miauu a răspuns:

Romana si mate sigur
si mai e un obiect banuiesc ca e cel ce are treaba cu profilu

| Alexa_3478 a răspuns:

Din anul scolar 2010-2011, media de admitere la liceu se va calcula in functie de media de absolvire a gimnaziului, pondere 50%, si media la probele sustinute in clasa a VIII-a in locul tezelor unice(romana, matematica, istorie/geografie).

Funda?:*

| Abcfunny a răspuns:

Romana toate materiile 5-8 [+ teza la clasa]
Matematica 5-8[+ teza la clasa]
plus teza la istorie si geografie[la alegere]

| CPR a răspuns:

Examen la mate romana din 5-8 plus teze la clasa
si teza la geografie/istorie