| VaMPIreLEmonADe a întrebat:

Pentru fanii anime si manga- ce fel de mangauri se gasesc de obicei la Nijikon?

Este pentru prima oara cand voi participa la Nijikon si nu prea stiu la ce sa ma astept. Cam ce mangauri s-au gasit in anii trecuti?

Sunt sigura ca vor fi Naruto, Bleach si One Piece, si am vazut la cineva The melancholy of Haruhi Suzumiya, tot de la Nijikon. Dar... sunt acestea toate mangaurile care se pot gasi? Nu? Puteti, va rog, sa imi dati exemple de alte titluri (daca exista)?

Multumesc in avans.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Acele manga-uri, cel mai probabil, sunt de la http://www.mangashop.ro/ care sunt sigur ca vor avea stand acolo. Nu am de unde stii ce vor duce cu ei (pentru ca pe site vand o gramada), poate gasesti mai multe info pe site-ul lor. In rest vor mai fi niste artisti autohtoni cu manga-urile lor originale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca ti-a placut la Nijikon big grin (eu am fost doar azi)

| Inori a răspuns:

Daca vrei sa mergi special pentru manga ai putea sa mergi in primavara la Otaku fest. este in special pentru manga. nijikon este mai mult pentru cosplay (nu neaparat)

dar am mai vazut in oct 2011: Death note, One piece Vampire Knight, si mai multe de care nu am mai auzit si nu le-am retinut. dar cu siguranta ai de unde sa alegi.