| UsErNaMeTPU a întrebat:

Pentru un laptop acer aspire 5315 ( 2.13 ghz procesor, 1 gb ram, 256 card video ) ce windows ar merge mai bien ( xp,,, 7,,, sau vista home basic cu licenta originala pentru el?

Răspuns Câştigător
| MegaMindus a răspuns:

Am analizat putin proprietatile pc-ului tau si parerea mea este:
Windows XP : daca ai o versiune buna de windows o sa-ti mearga foarte bine.
Windows Vista: parerea mea e ca o sa-ti mearga bine acest Vista, mai ales ca ai si licenta originala
Windows 7: nu cred ca o sa-ti mearga foarte bine doarece ai doar 1 RAM
Poti alege intre XP si Vista (care iti place), dar eu iti recomand XP.

4 răspunsuri:
| darkrider a răspuns:

Pentru o performanta mai buna, ti-as sugera xp-ul.

| UsErNaMeTPU explică:

Va multumesc tuturor, am bagat xp-ul si merge perfect

| Ionel201011 a răspuns:

Pai ar merge bine un windows xp professional happy

| vico17 a răspuns:

W7.cu siguranta