| CrowUp a întrebat:

Please HELP! De azi dimineata, a inceput sa ma doara gatutu un pic.Si eu am crezut ca e uscat, am baut apa.Si dupa, mai spre dupa-masa a inceput un pic mai tare, si am vrut sa imi iau strepsils mentol sau altceva dar mi-am aminitit ca nu e deschisa farmacia.Cand inghit ma doare, si un pic asa 1% mi raut un pic.

Please zice-timi va rog ce sa iau!

3 răspunsuri:
| Lylia a răspuns:

Eu, cand petesc asa ceva ( se intampla cam des ), iau Trachisept- miere si propolis si incerc sa mananc usturoi, sa beau un ceai cu cimpru si lamaie ( are gust foarte bun si e foarte util, mama il foloseste mereu in cazuri de acest gen) si de asemena este foarte buna si mierea. Am fost odata racita si am incercat niste vitamine cu echinaceea si vitamina C si chiar au dat roade. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Te sfatuiesc sa iei Hexoraleten N!

| CrRimyNaLla a răspuns:

Acum 2 luni am avut si eu problema aceasta. Daca maine te mai doare mergi la doctor.Pana atunci ia strepsils sau decasept. Daca ai ia panadol.De exemplu iei la 7 dimineata jumanatate de panadol, iar dupa 4 ore daca te mai doare gatu mai ia o jumatate.