| devor a întrebat:

Dau fundaMultumesc pentru ajutor.
.In 23 decembrie a inceput sa m! a doara capul, o durere pe care am mai avut-o.Insa am crezut ca imi trece.A 2-a zi a inceput sa ma doara mult mai tare si nu am putut dormii noaptea din cauza asta, a3-a si a 4-a zi la fel.Ma doare ceafa,deasupra ei,toata partea dreapta a capului si cand inghit\mananc\beau ma doare foarte tare capul, in gat(doar partea dreaptea) si spre urechea dreapta.Sunt si putin racita si mentionez ca azi(26 decembrie) mi-a venit si menstruatia.Am luat nurofen,ibuprofen,decasept, am baut vitamine si nu m-au ajutat.Ma chinui sa beau si sa mananc.Am baut ceaiurisi bauturi calde.
Stiti de ce ma doare asa? Ce as putea avea?

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Exista foarte multe cauze. Eu am avut astfel de probleme si la mine problema a pornit de la hidratare, nu consumam suficiente lichide. Nu e sigur ca si tu ai aceeasi problema, ar fi foarte bine daca ai reusii sa ajungi la un specialist, sa nu fie ceva mai grav.

Pana atunci, iti recomand pliculetele de Aulin. Se dizolva in apa si iti garantez ca in maxim 5 minute iti trece orice durere, oricat ar fi de intensa.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medicul de familie ori incearca sa nu mai bei lucruri care-ti fac rau la organism ca de exemplu cafeaua

| devor explică:

Am vrut sa merg la doctor dar doctorita mea e in medical pana dupa sarbatori
Si cu hidratarea stau bine, beau foarte multa apa\multe lichide

| devor explică:

Vreau sa merg da' problema e ca doctorita mea vine abia dupa 31.13 din medical si nu mai pot astepta pana atunci, am niste dureri infernale.

| CozmiNU a răspuns:

Salut!

Ai putea sa te duci la medic, si nu sa astepti ca situatia sa se agraveze.
Medicamente nu iei asa fara sa stii ce ai, du-te, fa-ti analize, vezi ce iti prescrie medicul s.a

Sper ca te-am ajutat.