| Semy_5699 a întrebat:

Plec diseara in cantonament si nu stiu ce sa mai pun in bagaj.Imi puteti da idei sa nu uit ceva?
nu vreau sa uit nimic.

Răspuns Câştigător
| dracidus a răspuns:

Cel mai bine, in situatii de genul acesta, e sa-ti faci o lista cu lucrurile pe care le folosesti zilnic.

Daca nu merge, uita-te la corpul tau, de jos in sus, si gandeste-te ce ai nevoie pentru a-l imbraca.

Picioare: sosete, incaltari, plasture (daca te lovesti), blugi, pantaloni, lenjerie (chiloti+boxeri)
Trunchi: maieu, tricouri (de toate culorile, pune si cateva tricouri albe, in caz de canicula), bluze, hanorace, pulovere
Cap: sepci, pasta de dinti, periuta, palarii, caciuli, ochelari de soare, ochelari de inot

Auxiliare: pijamale, parfumuri, oje, deodorante (cel mai important lucru, deodorant), sapun, prosop. Apoi, incarcator de telefon, casti la telefon, carti (si de joc si de citit), o crema pentru protectie solara, o mica sticluta cu alcool sanitar (in caz ca te lovesti, merge si apa oxigenata), vata, o fasa pentru a lega ranile si... Niste pastilute: paracetamol, nurofen, dicarbonat de sodiu (pastilute pentru burta, daca "racesti" la burta si ti se face rau, vomiti), pastile pentru scaune diureice (diaree), pastile anti-greturi si anti-voma.

Si, ca sa nu uitam, o sticla cu apa, 2-3 banane sau mere si niste sandwich-uri cu ce iti place cel mai mult si stii sigur ca nu ti se face rau.

Drum bun!

P.S.: Fa-ti provizii de mancare serioase: salam, paine, conserve (se pastreaza si se transporta foarte comod) si ceva de rontait (chipsuri, alune, ce mai vrei tu). Ai grija sa nu fie mancare prea uleoiasa, pentru ca va fi greu sa te speli pe drum. Apoi, ai grija daca iei vreun cutit, sa il infasori in hartie igienica (strat gros, sa stii), 2-3 linguri, 2-3 furculite, cateva farfurii de unica folosinta (cine stie, poate vor trebui), 1-2 cani de plastic ( se tin mai bine decat cele de unica folosinta ).

Hartie igienica, servetele umede si uscate si, daca esti fata, tampoane+absorbante.

3 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Prezervative.laughingnu se stie niciodata

| Medema a răspuns:

3 prosoape,o periuta de dinti,pasta de dinti, lenjerie intima ia-ti 3, sapun,sampon,halat daca vrei, slipi daca te duci la apa, 1 pereche de papuci, 2 de adidasi, 6 perechi pantaloni, 8bluze,tricouri, 3 maieuri, 4 perechi sosete,pastile de voma in caz ca tie rau,servetele de nas mai multe,servetele umede,vezi ca tricourile si pantaloni sa fie asortabile si mai ia-ti si o pereche de blugi,bete de urechi, mp3, telefon nu iti lua leptopul pentru ca nu o sa stai mult cu el daca e tabara de antrenament cam atat.big grinbig grinbig grin

| gfy a răspuns:

Proteza sa n-o uiti.