| andutzzu9988 a întrebat:

Pleease raspundetiiiii

imi tot cade lantul de la bicicleta si eu nu pot sa il pun la loc

2 răspunsuri:
| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Pai si ce sa-ti facem noi?
Roaga-ti parinti sa il puna!

| DGRobert a răspuns:

Deci, daca ai bicicleta normala adica fara viteze faci asa ca sa-l pui la loc, iei lantu, il pui la roata dintzata (aia cu pedale) pui pe cativa dinti si pe urma dai de pedala in asa fel incat sa traga lantul, pe urma ca sa nu iti mai cada, iei o cheie de 17 cred, sau de 14 nu stiu exact desfaci roata spate foarte putin, tragi de roata cat mai mult ca sa se intinda lantul si pe urma strangi, eventual ar trebui sa te ajute cineva ca nu poti singur, bafta

Întrebări recente