| codrincodrin a întrebat:

Pot pune eu nr la loto, dar pe numele unuia dintre parinti, sau nici asa nu ma lasa?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti pune linistit, pe bilete nu sunt trecute datele celui care le-a pus.
Problema este numai la incasarea premiilor, trebuie sa ai peste 18 ani pentru a le putea incasa. Daca o sa castigi premiul il poate incasa unul dintre parinti.

| onasis1961 a răspuns:

La loto nu se pune nume! doar în momentul ridicării eventualului câştig trebuie să mergi cu cineva major.

| darrio2007 a răspuns:

Nu sunt nominale biletele la loto.

| NirvanaE a răspuns:

La loto poate pune oricine. dar in caz de castig trebuie sa vina unul dintre parinti cu buletinul si biletul de la loto.

| NOBODY a răspuns:

Pune 69 și sigur te lasă.

| AneeM a răspuns:

Biletele la loto nu e pun pe numele nimanui, te duci, completezi biletelul cu numerele, il platesti, il scaneaza si pleci. In cel mai rau caz spui ca te-au trimis parinti deoarece ei nu au timp.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Biletele la loto nu sunt nominale poate orice sa il cumpere

| AndreaMalikk a răspuns:

La loto poate pune oricine. In caz ca o sa castigi (iti tin pumnii) trebuie sa se prezinte unul din parintii tai cu buletinul si biletul de loto.