| AlexBmxRider a întrebat:

Pot sa imi perfectionez engleza si sa o vorbesc fluent daca ma uit la video-uri in limba engleza? Si bineinteles ca stiu ceva engleza dar vreau sa o perfectionez. Ofer funda

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

Chiar sa ajungi sa o voresti fluent, nu cred ca poti doar uitandu-te video-uri, dar clar te ajuta. Eu ma uit mult la seriale, si chiar am invatat foarte multe cuvinte si mai ales tot felul d expresii de-ale lor. Dar sa ajung sa o vorbesti la perfectie, cred ca cel mai bine ar fi sa faci ceva, meditatii.

3 răspunsuri:
| hSh3ad a răspuns:

Fă meditații cu profesori de Engleza, sigur te va ajuta.

| Kyrie a răspuns:

Sa te uiti nu e de ajuns, trebuie sa studiezi, sa repeti, sa memorezi, sa repeti din nou si din nou, sa-ti formezi accentul la fiecare cuvant, nu invata toata ziua ca asa uiti ce-ai invatat, ia-o usor, good luck, limba engleza e floare la ureche

| Flavyus07 a răspuns:

Mult mai bun e un curs, multe filme sunt in engleza dar e mai mult cea "distrusa" de Americani nu e engleza pura.