| BluESchool a întrebat:

Prietenii rad de felul in care ma comport.Nu pot sa imi schimb comportamentul.Ma simt foarte prost. Sfaturi please. Funda

3 răspunsuri:
| ExTaZy a răspuns:

"Prietenii"? Ce fel de prieteni sunt aia, daca rad de tine ...Pe aia nu`i poti numii prietenii
Si mai ales ca te-am facut sa te simti si prost!

| dulcykaLy a răspuns:

Cred ca ar tb intai sa detaliezi putin comportamentul tau. ca sa stim ce sfaturi sa iti dam.

| iFeelinfiniteLove a răspuns:

Probabil ca cei care rad de tine, au un alt mod de gandire, si, cu siguranta nu te inteleg prea bine, din cauza faptului ca te manifesti diferit fata de ei. Primul sfat de care ar trebui sa tii cont inainte de a intereactiona cu ei, ar fi sa observi bine ce le palce si ce nu, pentru ca intr-un grup, fiecare are pareri diferite, si respectiv fiecare poate reactiona diferit la parerile sau comportamentul celorlalti. Bafta!