| кא๔ a întrebat:

Bunaa!
Am 13 ani si sunt clasa a 7 a.
Vreau sa va spun ca nu am avut nici un prieten pana acum si nu am sarutat pe nimeni.
Ma simt foarte prost cand prietenii mei vorbesc despre iubitii lor.
De ce nu am avut noroc?
Ma simt oribil.
Cateva sfaturi plzz.
Dau fundita.

12 răspunsuri:
| A12NDRA a răspuns:

Pai o sa ti se para urat cum iti spun dar... tu esti fraiera ca pui la suflet, chiar conteaza asa de mult sa ai prieten, mie nici ca imi mai trebiue, ca deja m-am saturat de atatia cati sunt. Uneori nu se poate fara ei. Dar mai bine fara decat cu cineva care sta doar din plictiseala cu tine.Priveste mai bine inainte, si gandeste-te bine.Eu zic ca e mult mai frumos si esti mult mai speciala cand spui ca nimeni nu te-a mai avut vreodata. Sper sa imi asculti sfaturile, succes!

| MariusPopa a răspuns:

Esti inca micutza.Nepotzica mea are 15 ani si inca nu are un prieten...doar amici de care`i place si nu se grabeste.Domnisoara...ai o viata inainte bucurate de copilarie si lasa baietii deocamdata.Acum o sa ma injuri pentru ce am zis dar peste ani si ani o sa imi dai dreptate si poate o sa ma cauti sa`mi multumesti.
Sfatul meu:Nu te grabii. traieste`ti copilaria.

| DJSkillzPhiladelphia76ers a răspuns:

Asta e o chestie banala cum am mai spus eu am 16 si sunt in aceeasi situatie ca a ta si nu ma plang deloc! fii happy sunt multi baetzi in lume timp ai! 13 ani.mai aiiii stai calma iti spun eu nu vei duce lipsa de ofertewinking asculta acilisa ce-ti zic sa vezi ca am dreptate

| stefania_3113 a răspuns:

Scumpo, nu trebuie sa te panichezi.Eu am fix 13 ani si am un prieten de 5 luni dar inainte si prietenele mele vb despre iubitii lor dar eu nu ma simteam prost pentru ca stiam ca la un moment dat cineva o sa "puna ochii si pe mine".

Deci nu te simti naspa pentru ca nu ai un pr la 13 ani.Ma simteam ca tine inainte iar acum...Nu!
DACA vrei sa primesti mai multe sfaturi ia id stefymar97 si vb mai "detaliat"in conformitate cu acest sub.
Sper ca am fost de folos.Succes!

| bsorynovidiu a răspuns:

Ai 13 ani! Asteapta, si nu "fi" cu oricine te "cere" doar ca sa te lauzi ca ai si tu prieten, trebuie sa simti cand ai nevoie de un prieten, si sigur nu la 13 ani se va intampla.

| federerdinamo a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti prostwinking. Si nu e vorba de noroc, doar ca nu ai iubi, va veni si acel moment si o sa vezi cum va fi. In momentul de fata nici eu nu am IUBIT dar in schimb am multi prieteni baieti care ma inteleg foarte bine cu ei mai bine uneori chiar si decat fetele. deci nu trebuie sa te simti prost :*:*

| Georgyk_9316 a răspuns:

Nu este vb ca nu ai avut noroc pana acum dar nu a venit momentul potrivit ca sa ai o relatie.nu trebuie sa te simti prost pentru ca o sa ai si u in curand o sa vezi.mult succes. funda?:happy

| Schnitzel a răspuns:

O sa il gasesti cand nu te astepti. Daca astepti si il cauti, slabe sanse. Eu am avut foarte multe ocazii sa am prieten si nu am acceptat niciunul pentru ca nu mi-au placut. Am 14 ani, mai este timp si cand ma intreaba un tip cati prieteni am avut, imi place ce fata fac cand le zic ca niciunul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te pune mana pe o fata si ia-o cu japca tongue in vremurile astea nu mai trebuie sa te rogi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si crezi ca ai pierdut ceva? nu vezi ca numai suferinte si despartiri la 13-18 ani? si goana dupa sex.ai vazut tu vreo floare sa plece in cautare de bondari? asteapta ca vin ei si la tine.cu cat mai tarziu cu atat mai bine. iar prietenii tai, cel putin 90% se lauda.numai gura e de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai sa gasesti persoana potrivita la timpul potrivit si ve`i fi mult mai fericita decat sa toti de desparti de toti baieti si sa suferi

| Alinacaragea a răspuns:

Buna nu ai de ce sa te simti oribil e inca prea devreme sa ai un prieten si oricum relatilea astea din copilarie pot fi si cele mai frumoase dar si cele mai dureroase. Asa ca te sfatuiesc sa te bucuri de copilarie cat mai ai timp. Cand o sa iti gasesti baiatul care iti place o sa aveti destul timp sa fiti impreuna si atunci nu o sa te mai simti prost(avand in vedere ca ai doar 13 ani, nici nu ai de ce). Dar ai grija in relatile astea din copilarie nu prea este bine pentru tine sa te implici pentru ca nu trebuie sa suferi.Iti spun lucrurile astea din experienta personala. Take care.Bye