| Simonaaaaa a întrebat:

Eu sunt catolica si as vrea sa merg la inviere la o biserica ortodoxa cu prietenii mei. Dar ma simt prost pentru ca nu stiu ce se intampla acolo si ma tem oarecum sa nu fiu asaltata de intrebari sau sa se uite lumea urat la mine. Ce sa fac. Dati-mi niste sfaturi!

Răspuns Câştigător
| Alex a răspuns:

Stai linistita. Sa stii ca catolicii si ortodoxii sunt crestini.

5 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

La inceput inainte de celebra"Veniti de luati lumina" preotul va tine o scurta slujba. apoi iei lumina si asta este tot. simplu.
converteste-tela ortodoxie. ea este credinta cea adevarata si nestirbita.catolicismul are ere erezii grave.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neh, mergi linistita!

| Dana211 a răspuns:

Nu trebuie sa stii ce se intampla acolo.Sunt o gramada de ortodocsi care habar nu au ce sa faca, cand si cum deci nu iti fa probleme. Mergi linistita ca nu stie nimeni ce religie ai si fa cam ce face toate lumea, iar daca ai nelamuriri ii mai intrebi pe prietenii tai

| madalina2222 a răspuns:

Intreabai pe prieteni tai ce se intampla acolo ca sa stii cum sa te comporti

| danny0152 a răspuns:

Daca esti catolica eu zic sa-ti dai foc asa cum au facut si ei cu urmasii lui Hristos