| Whatthehell66 a întrebat:

Prima parte

Era la amiaza. Eu si Jennifer eram in camera mea povestind.Cand deodata cineva deschide usa puternic. era Dianna
Jennifer: Ce cauti aici, pustoaico?
Ashley: Las-o! Poate are nevoie de o palma.
Dianna: Taceti odata si nu va chinuiti degeaba. Am venit doar sa vad doua proasta cum povestesc despre imposibil.
Ashley: Dispari! Pitipoanca mica!
Jenn: Hai! Valea!
Dianna: OK. Oricum nu aveam de gand sa-mi pierd timpul cu voi.
Ashley: Marsh!
Si atunci am aruncat in ea cu o perna. Aceasta pleca, iar noi am ramas din nou singure in camera.
Ashley: Doamne, nu o pot suporta!
Jenn: Mda, ai noroc cu mine. Ma poti considera ca pe o sora.
Ash: Da!:X Dar hai sa nu mai vorbim despre idioata de sorumea. ok. Care este cea mai mare dorinta a ta?
Jenn: Aaa. Sa-l intalnesc pe bill kaulitz.
Ash: Tare! Eu vreau cu justin bieber.
Jenn: Mda. Ce n-as da sa se poate intampla asta.
Ash: Da. ar fi minunat
Insa iar am fost intrerupte. Pe usa intra bunul nostru prieten, Drew:X
Drew: Buna fetelor! Ce faceti?
Ash: Salut! Bine. Povesteam si noitongue
Jenn: Da! Ca intre fete! (si incepu sa rada)
Drew: Dar sper ca nu v-am deranjat!
Ash: Nuu, Nici vorba! Vino! Ia loc
Si Drew se aseza langa noi.

Jenn: Cum de ai venit pe la noi?
Drew: Imi era foarte dor de voi. De aceea am vrut sa va vad.
Ash: Daa. Si noua ne-a fost dor de tine
Jenn: Ash, scuze insa mie foarte foame. Ar trebui sa merg acasa.
Ash: Nuu, am sa-ti fac eu ceva. Nu vreau sa pleci.
Jenn: OK. Cum spui tu.
Drew: Sper ca imi aduci si mie.
Ash: Normal. Cum sa uit de tine?
Apoi am plecat pana in bucatarie sa le pregatesc ceva. Si apare din nou Dianna:
Ash: Ce cauti in bucatarie? Acum sunt eu asa ca dispari!
Dianna: Nu esti mama! Nu imi zici ce sa fac!
Ash: Normal! Nici pe mama nu o asculti dapoi pe mine.
Dianna: Ia mai taci! Si fa odata mancare la prietenii tai. Slujitoare-o! (si incepu sa rada)
De nervi am aruncat in ea cu o paleta din fier pentru cartofi. Dianna s-a enervat atat de tare pe mine incat lua un pahar mare, il umplu cu apa si il arunca in mine si pe jos. Atunci sosi si mama.
Hannah: Ce se intampla fetelor? Nu poate omul nici sa citeasca in casa asta?
Dianna: Ashley a aruncat cu o paleta in mine
Ash: Ea a aruncat cu apa! Asta e ceva de groaza mama! Potoleste-o!
Hannah: OK. Gata fetelor! Am sa o chem pe Mady sa curete aici. Madyy! (striga ea)
Mady: Da, doamna!
Hannah: Te rog frumos curata aici, apoi da mancare la animale si vezi tu ce mai ai de lucru pe-afara si in casa
Mady: Da doamna. Asa am sa fac!
Hannah: Ash, Dianna, de ce nu va puteti intelege? Ce aveti de impartit?
Ash: Totul! (si pleca impreuna cu o tava de sandwiciuri in camera ei)
Hannah: Dianna esti pedepsita!
Dianna: De ce mama? Doar eu?
Hannah: Da! Esti mica si rasfatata! Numai batai de cap ii dai lui Ashley. Fara calculator, televizor si nu ai voie cu prietenii tai 2 saptamani
Dianna: Dar asta e o mare nedreptate!
Hannah: In camera ta acum! Vreau si eu sa citesc ceva!
Dianna pleca nervoasa in camera. Intre timp eu am ajuns in camera unde Drew si Jenn ma asteptau de minute intregi.
Drew: Ce a durat atat?
Jenn: Taci! Nu-mi spune! Iar enervanta de sorata!
Ash: Da! Din nou ea! Pur si simplu nu o mai suport!
Drew: Dar ce s-a intamplat de data asta?
Ash: Multe! Dar to ce conteaza este ca numai ea a fost pedepsita. Cat de mult o iubesc pe mama. Insa sigur cand vine tata, iar tine cu ea. Dar in fine, sa sarbatorim pedepsirea Diannei(si incepu sa rada)
Si am inceput sa mancam din gustoasele sandwiciuri. Timpul trecea foarte repede si de la 12 de cand tot stateam noi acum se facu 19.
Jenn: Fataaa! Uite cat e ceasul! Trebuie sa merg si eu acasa! Drew sper ca vi cu mine!
Drew: Desigur! Si eu trebuie sa plec acasa.
Ne-am luat ramas bun, iar eu am ramas singura in camera.
Si am inceput sa spun uitandu-ma la un poster din camera mea cu justin bieber:
Ash: Doamne, cat as vrea sa te intalnesc. Sa te privesc in ochi si sa-ti spun "te iubesc". Stiu ca ai mai auzit asta de la miile de fani ai tai insa eu ti-o spun din tot sufletul meu si inima mea. Poate este neinsemnat pentru tine acel "te iubesc" insa pentru mine este cel mai mare cuvant din lume. Atat mi-as dori.
Spunand aceste cuvinte m-am uitat pe fereastra si atunci a cazut o stea. Deoarece era deja inserat. Uimita de acea frumoasa steluta, am adormit pe patul meu moale cu gandul la preferatul meu (justin bieber) indreptata cu fata sper geam, de unde se iveau frumoasele stelute argintii care sclipeau jucause pe cerul cristalin al noptii.

Sper sa aveti rabdare sa cititi. va place?happy

Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Aleeeeeeee a răspuns:

Wow... mie imi place happy e draguta povestea, are si o continuare, nu? Imi place mult :X :X sper sa adaugi si continuareawinking

Mult succes in continuare!

9 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Ai greseli gramaticale; probabil pentru ca te gandesti prea mult la JB. straight face

| AnaBlackVampire a răspuns:

Mie una imi placebig grin Tu ai inventat asta? E draguta.
Cand va aparea si a doua parte?big grin

| KatherineSparks a răspuns:

Oh, God! Cat putem sa semanam! [infine. daca povestea e adevarata]. Mai ales la partea cu sora mica enervanta [revenind la adevarul povestii].
Si mie imi place Justin Bieber

| Deeanne a răspuns:

Nicehappy. Vad ca iti place mult Justin Bieber.Imi place povestea, as vrea sa vad si a doua parte:d. Succes la scris in continuare!

| ℬaby a răspuns:

FrumoaShaa love struck. Sper ca e si partea a doua fiindca vreau sa o citesclove struck.
Succes la sCriss!
1Q!happy

| ℬaby a răspuns:

FrumoaShaa love struck. Sper ca e si partea a doua fiindca vreau sa o citesclove struck.
Succes la sCriss!
1o!happy

| GossipGirl_2226 a răspuns:

Nu e cine stie ce poveste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IM PLACE
LA NEBUNIE! eu am un frate mic de 7 ani da r ma enerveaza ca nu mai pot

| dragutzascumpica7989 a răspuns:

Da chiar foarte mult! Si eu am un fratior mai mic si tot asa face!