| wizopo2 a întrebat:

Profilul Stiinte ale naturii are informatica? Daca nu, ce materii ce se predeau si cum sunt in comparatie cu profilul stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| Ramo586913 a răspuns:

Profilul Stiinte ale naturii este un profil Real... prin urmare nu are mai nicio treaba cu Stiinte sociale care e un profil Uman.
Se face informatica la Bio-Chimie(Stiinte ale naturii) doar in clasa a 9-a si a10-a.
Materiile in mare sunt: Mate(M2 adica e mai usor decat la Mate-Info), Chimie,Bio,Fizica,Romana,Engleza,Franceza,Logica,Sport,desen, Muzica, Geografie, Istorie, TIC(e un fel de info. da nu e programare, faci in general Office-ul, pagini Web, retele, cam astea) religie.
Nu dai teza la info ci la mate, bio, chimie si romana.
Nu te speria ca pare greu insa este mult mai usor decat la Mate-Info si in plus de aici ai mai multe sanse sa dai la aproape orice facultate pentru ca faci aproape de toate.
Cu toate astea eu recomand Mate -Info.E cea mai buna specializare si chiar se invata carte la mate-info.
Baftahappy Numai bine. Numai note marilaughing

| Ramo586913 a răspuns (pentru Ramo586913):

Multumesc pentru funda:*

1 răspuns: