| Maariiaa97 a întrebat:

Rapid va rog! Vreau sa imi iau aparat foto zilele astea si trebuie sa ma decid dintre doua care imi plac foarte mult (Nikon coolpix s8200 si Nikon coolpix s9300). Ideea e ca 8200 are optiunea de macro mult mai buna, iar 9300 are zoomul mai mare (18x > 14x). Care merita mai mult (e vorba si de pret) si spuneti-mi daca diferenta de zoom e considerabila/mare si in ce consta.

Dau funda, multumeschappy

2 răspunsuri:
| Maariiaa97 explică:

Si peisaje si portretehappy si ma gandeam ca ala cu macro le face mai bune mai ales ca zoomul e destul de mare la amandouahappy deci zici ca e mare diferenta intre cel de 14x si cel de 18x? are o prietena cu 10x si nu e cine stie ce si am vrut sa aiba mai mult...

| alexalex405 a răspuns:

Pai normal ca o sa il iei pe ala cu optical zoom mai mare droarece ai sanse mai mari sa scoti un blur cat de cat decent in spatele subiectului atunci cand dai zoom si la ala cu macro mai bun thinking ala e pentru prim planuri....nah..tu vrei sa faci poze la peisaje sau portrete sau la orice?