| CristianCristian322 a întrebat:

Recent am luat un Nokia E65 la mana a doua.arata foarte bine dar este codat pe vodafone. dupa vreo saptamana am fost cu el la GSM(azi)cand am fost la gsm am intrebat mi-a luat telefonul s-a dus acolo in spate dupa o copertina si mia adus telefou zicandumi ca ar costa 150 lei sa il decodez.am plecat si uitanduma la el imi lipsea o chestie de la capacu lui.am fost am intrebat si a zis ca a pierduto din greseala.am suportato pasta.ca oricum nu statea dar faza a fost ca atunci cand am ajuns acasa am vazut ca aceea nu este bateria mea. aveam baterie originala Nokia si m-am trezit cu o baterie varza.maine am sa ma duc sa ma iau de aia pentru ca mi-a luat bateria sa puna la telefoanele lor moarte.asa ca spuneti-mi si mie cum sa procedez si cum sa demonstrez ca bateria mea este la ei! Va multumesc.si prin aceasta intrebare vreau sa adaug si care ar fi pretu de deblocare de vodafone la telefonul Nokia E65.nu ii cred pe aia

Răspuns Câştigător
| Icar25 a răspuns:

Depune o reclamatie la ORC (oficiul pentru protectia consumatorului). Bateria nu stiu daca o sa o mai recuperezi dar macar se trezeste cu o amenda pe cap. Nu avea dreptul sa se duca dupa copertina cu telefonul tau.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu vor recunoaste. Daca nu ai incheiat nici un act cu ei, adio baterie.

| wyo a răspuns:

Wowww ce te-au prostit
eu unu as face balamuc
oricum te asigur ca nu o sa recunoasca