| DanyXhell a întrebat:

S-a rupt microfonul de la casti, acum nu se mai aude nimic in acestea.Are vreo legatura microfonul cu problema asta? Funda pentru cele mai bune raspunsuri.

1 răspuns:
| Dany_9065 a răspuns:

In general daca se rup firele inauntru langa mufa e posibil sa nu se mai auda nici castile. Daca s-a rupt doar microfonul fara sa fie afectata mufa, ar trebui sa mearga castile si fara microfon.
Ca sa intelegi ...ai doua fire pentru microfon(plus si minus). Patru pentru. casti.(plus-minus-plus) Adica ai separat plusul pentru.fiecare casca iar minusul e folosit pentru amandoua dar e separat chiar de la mufa pentru a ajunge la casca L si R.
Vezi sa nu ai scurt si sa afecteze castile, dar putin probabil.