Am un telefon Samsung cu baterie Li-Ion, si am auzit ca nu trebuie formatata.Deci daca nu trebuie, atunci bateria o sa dureze mai mult timp pe parcurs sau o se descarce tot asa?(Mi se pare ca se descarca cam repede).

2 răspunsuri:
| vlad_4846 a răspuns:

Toate tipurile de acumulatori trebuie formatate inclusiv cele cu litiu-polimer

| marilena04 a răspuns:

Buna happy eu am un telefn samsuns s5230 si bateria e tot li-ion. si nu am formatat-o. ma tine o saptamana cu tot cu muzica si jocuri vb la el o gramada si umblat asa aiurea poze etc. :d