| Mary571 a întrebat:

Sunt clasa a7-a si trebuie sa organizez serbarea de Craciun.Ma puteti ajuta cu cateva idei,cum sa decorez clasa, cum sa asez copiii etc? Va rog! Dau funda.Merci

Răspuns Câştigător
| EllyPixie a răspuns:

Buna! uite ce zic eu:
-Aseaza Copiii in forma unui semicerc
-Alege un Copil pentru a saluta publicul (Bine ati venit...)
-Alege un copil care sa vorbeasca despre semnificatia Craciunului.
-Pregateste o sceneta cu Nasterea Domnului.
-Selecteaza copiii pentru a spune poezi.
-Adauga cantece si colinde.
-poeziile de dupa colinde.
-Dansuri populare sau moderne.
-O sceneta amuzanta despre Craciun(asta o sa ii incante pe spectatori ) happy
-La final Strigati cu totii in cor "CRACIUN FERICIT! "
Sper ca te-am ajutat! Funda?

1 răspuns:
| Moddi a răspuns:

Pai copiii aseaza-i drept pe toti in linie, este foarte ok asa!
Clasa nu trebuie decorata!