| Kira22 a întrebat:

Sal TPU am o problema ingrozitoare care mi-a scricat toata vacanta am sa o iau de la inceput.
La inceputul lui iunie eu si ai mei am plecat intr-o croaziera in Italia, am ajuns la niste insule barca sa orpit ca se putem sa ne balacim putin noi neam balacit acum o ora pana cand mama a zis ca mergem la mal si asa am facut numai ca erau niste pietre pe care nu puteai sa calci decat cu slapii si am stat la mal in fund cu ai mei si deodata ma musca o meduza daca nu ma insel era roz toata ziua ma piscat acel loc(la mana intre degetul mare si cel aratato) de atunci na-m mai intrat in apa acum in august acum 3 saptamani am plecat la marea noasrta doar eu si mama ca tata avea treaba si nu am intrat in apa decat cu salteaua rar stateam cu picioarele in apa. Ce sa fac sa nu ma mai gandesc la meduza cand intru in apa? In plus am vazut o meduza in eram cu mama in apa si am plecat la mal si pana la mal am mai vazut inca 3 maduze.Am o intrebare:meduzele unde stau la mal sau in larg ca tata mi-a zis cand eram in larg ca sunt la mal si cand eram la mal zicea sunt in larg dar eu am vazut in larg si 1 (cea care ma muscat) la mal. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Isabelamaria21 a răspuns:

Meduzele pot sta şi la mal şi în larg dar cel mai mult ele stau în larg,nu te mai speria de ele,eu când le văd pur şi simplu le iau în mână şi le arunc în larg şi dupa aia mă spăl în apă foarte bine pe mâini că dacă ai pus mâna pe o meduză simţi ceva unsuros pe mâini e de la meduză trebuie să te speli bine pe mâini, că dacă dai cu mâna pe la ochi te ustură ochii.Să nu îţi mai fie frică de ele când le vezi pleci de lângă ele, că totuşi se văd în apă. Succes!

4 răspunsuri:
| DraGfirE a răspuns:

Consulta un doctor is periculoase de la unele poti muri.[funda]

| IAmSoDifferent a răspuns:

Gandeste'te ca nu exista meduze stiu cum e dar daca fugi de ele poate nu iti fac nimi am vazut multe meduze si multi copii le luau si le aruncau departe ele probabil stau in larg dar dac sunt valurile puternice sigur le aduc la mal. nu stiu ce sa zic dar daca stai sa te gandesti la marea noastra meduzele sunt albe si inofenive am vanut un om care tinea o meduza uriasa in brate si nu ii facea nimic cel mai bine e sa nu te mai gandesti la elewinking. funda?batting eyelashes

| MrWrestleMania a răspuns:

Curaj! Daca te-a muscat asta nu inseamna sa nu mai intri in mare. Intra in mare, distreaza-te dar ai grija la meduze, deoarece pot de destul de periculoase. Asta e tot! Sper ca te-am ajutat! CURAJwinking

| outlandish a răspuns:

La noi meduzele sunt albicioase si mici.inofenzive ai putea zice.
pontul e sa nu le iei in palma.