| krisztian2 a întrebat:

Sal TPU, as vrea sa stiu care e diferenta dintre iphone original si replica iphone? mersi

Răspuns Câştigător
| WeeD a răspuns:

Acest lucru e valabil la toate telefonele!
-primul lucru insa nu multi deosebesc este lucratura materialului.atunci cand ai o replica si un original in mana ai sa vezi diferenta.
-niciodata la o replica imei-ul din soft nu corespunde cu imei-ul inscriptionat pe spate(verificare imei *#06#(totate telefonanele)
eu am intalinit telefoane care sa nu corespunda imei-ul insa acestea erau stricate si au fost reparate prin inlocuire de placuta asta e cauza care nu corespune la telefonele originale!
-Cea mai simpla metoda de verificare este a camerei respectiv rezolutia camerei(la iphone 3 camera find de 2 mp rezolutia este de 1600x1200 asta insemna ca dimesiunea unei poza facuta la un peisaj ar trebui sa fie in jur de 500 -600 Kb pe cand unei replici nu depaseste 80kb rezolutia fiind vga
-nu stiu cat de greu sau repede se aprinde un iphone insa replica nu are sistem de operare si ar trebui sa se aprinda undeva la 5-6 secunde maxim pe cand la un original dureaza
-nu ai sa poti instala aplicati in formatul original al iphonului care habar nu am care este
-pc nu ti-l recunoaste la conectare ca iphone 4 ci ca un port oarecare!
Sper ca ti-am fost de ajutor

5 răspunsuri:
| SindyR a răspuns:

Replica iPhone nu are aceiasi rezistenta si aceiasi performanta ca iPhone original. O replica iPhone e un telefon care nu merita nici macar un leu. NU ti-as recomanda aceasta. Bafta!

| CosmicKarma a răspuns:

Replicile iPhone provin, în mare majoritate din China. Lucrul acesta se recunoaşte imediat prin faptul că, de regulă, sunt dual-sim, acceptă două cartele în acelaşi timp.

| krisztian2 explică:

Mersi,pentru raspunsuri

| Jhonny22 a răspuns:

Replica iphone...din start trebuie sa te gandesti,ca nimic din ce scrie p el nu e adv, e fake, nu are 16 gb, are 600kb laughing camera vga,sa nu mai vorbim de meniul lui,lasa de dorit,incarcatorul e super naspa, deci made in china, nu-ti recomand!

| tomyx a răspuns:

Replica Iphone se strica mai repede si e naspha