| Karashi a întrebat:

Sal TPU!
Bun deci eu vreau ca intr-o zi sa fiu artist manga(sa creez anime)si desi am o 1001 de idei minunate... vreau sa stiu ce ati vrea voi sa vedeti intr-o zi ca anime!
dati-mi idei!^_^Cea mai bine idee castiga!

Răspuns Câştigător
| KoreaJapan a răspuns:

Cand vrei sa creezi ceva, nu ceri idei, nici nu intrebi ce ar vrea altii sa vada. Tu trebuie sa fi originala, sa ii surprinzi pe ceilalti. Ca de exemplu, cel ce a creat naruto nu a intrebat pe altii ce vor sa vada. Doar nu i-a spus unu:vreau sa fie vorba despre o vulpe cu noua cozi care este inchisa intr-un copil etc. A fost ideea lui proprie. Asta trebuie sa faci si tu! Ceva ce altii nu au mai gandit. Surprinde-ne!

8 răspunsuri:
| Cretaker a răspuns:

Lumea ar vrea sa ^_^vada mai intai 'creatiile' tale, sunt sigur.

Ok uite o idee ^_^: Deci e tipul asta, roman, da? Din Romania. E
Tipul asta e la liceu, hei ma asculti da? ^_^ Deci e la liceu, si vede o fata intr'o zi, dar ca sa o cucereasca, da? ^_^Trebuie sa lupte cu...cu cine crezi?^_^^_^^_^
Cu ex-prietenii ei!
Si deci da dupa ce ii bate pe toti acestia se iubesc si se termina seria anime corect? ^_^

| Cretaker a răspuns:

Prin 'vreau sa fiu artisc manga' am crezut ca vrei sa faci desenele.

| Cretaker a răspuns:

>vrea sa raspunda, dar se lasa.

| KoreaJapan a răspuns:

Iti dau o idee din fiecare gen de anime, daca vrei.

De dragoste:
o dragoste imposibila. Baiatul traieste intr-o lume, fata in alta. datorita unei dezechilibrari cosmice, cele doua lumi se intalnesc. Insa, cand totul revine la normal, cei doi indragostiti fac totul sa se revada.

De actiune:
viata unui fost infractor care inca este urmarit de politie, desi s-a schimbat. Insa lacrimile fetei sale nu il incumeta sa se predea.
sau
o aventura muzicala. Vocea si instrumentele devin adevarate arme impotriva raului.

De comedie:
Aici poti alege si comedie romantica(bazata pe lovely complex sau honey and clover), poti creea o comedie din viata de zi cu zi, viata amuzanta a unor prieteni, folosind fazele amuzante pe care le vezi tu in scoala si amplificandu-le, daca intelegi ce vreau sa spun.

De groaza, dar in acelasi timp, de iubire.
Baiatul se indragosteste de o fata care din pacate e vampir, sau shinigami sau ce alta oratanie iti vine in cap. Dar fata nu este deloc urata, insa, cand tatal ei afla ca este impreuna cu un muritor, ii da porunca sa ii faca ceva anume, neplacut, vezi tu ce idee iti vine, sa-l omoare, de exemplu, sau sa-l manance, iar ea trebuie sa asculte porunca tatalui ei, caci altfel isi va pierde viata. s. a. Ce zici, fundita?

| KoreaJapan a răspuns:

Sau la actiune te-ai putea gandi la o fata care descopera ca poate,, absorbii'' puteri. O fata din sec XX. Pur si simplu, intr-o dimineata, in timp ce se spala pe maini, simte o durere puternica in maini si lesina. Dupa ce se trezeste, descopera ca putea,, elibera'' apa absorbita, din maini, degete... Mai intai ia asta ca pe o joaca si absoarbe caldura caloriferului si alte din astea... Insa raul se apropie si isi da seama care este menirea ei pe lume. In timpul luptelor, unul din prietenii ei(ca sa stii ca nu era singura cu puteri din astea, si si-a format o echipa) moare, iar ea pune mana pe ppieptul sau, descoperind ca i-a absorbit puterile ceiluilat(gasesti tu ce putere).

| Karashi explică:

Cretaket, aia e o pov frumoasa, dar cred ca trebuie mai complex putin(faras uparare)Aveai dreptate, trebuia sa spun mai intai ideeile mele! Pe linkul asta e rrezumatul la una dintre ele:
http://japonia.forumulmeu.ro/t173-anime
Sper sa va placa!^_^

| Karashi explică:

Cretaket, normal ca va exista manga(desenele) la animele create de mine, dar voi face de asemenea si dialogul personajelor, sau povestea lor...intelegi?^_^

Răspuns utilizator avertizat