| erichlemny a întrebat:

Salut
Imi place de un artist (desenator, nu chiar artist) si as vrea sa invat stilul lui (nu sa-l copiez, doar sa stiu cum face el desenele si sa-mi creez si eu o idee)

Răspuns Câştigător
| Swaron_Katy_1998 a răspuns:

In primul rand depinde de ce artist iti place. Sunt documentare despre ei. Uite cum ar fi Dalí, el are un stil aparte. Poti sa ii cercetezi tablourile si sa observi cum a adaugat culoarea si cum le combina. Sunt sigura ca Poti sa fi la fel de bun, cat timp pictezi din suflet. Nu e ineaparare copiere. Dar iti propun sa inchizi ochii in fata unei panze albe si sa iti lasi mana sa mearga cum vrea ea. Sa exprimi sentimentele din momentul respectiv. Asa face fiecare artist renumit. Si Van Gogh era bolnav mintal, el desena exact cum vedea el lumea. Sper ca ti.am fost de ajutor.