| bitek a întrebat:

cine locuieste momentan in anglia? am o mica problema si mi ar prinde bine niste sfaturi! in luna aprilie am luat o amenda de 60 de lire deoarece am condus o duba cu cauciucurile roase! bun! am platit amenda si acum in septembrie am primit cecul acasa cu suma de 60 innapoiat de metropolitan police si desigur cu o invitatie la judecatorie! am fost si la judecatorie si acum aia mi au mai dat si ei 202 lire deoarece nu am trimis permisul la ei in termen de 7 zile la verificat dupa ce am luat amenda! faza e ca d l poilitist nu mi a explicat ca trebuie sa trimit permisul! cine este vinovat acum ca eu am platit la timp! cine ma poate ajuta cu un sfat ceva eu ii multumesc!

1 răspuns:
| JuStKid a răspuns:

Platesti daca ai de unde si apoi il dai in judecata si iti recuperezi banii! pentru ca esti cetatean roman si nai fost instiintat!