| Anonymus3000 a întrebat:

Cum fac sa imi strang frana de la bicicleta ca sa franeze mai bine ca eu cand dau sa franez nu prea franeaza cum fac sa o strang de ce am nevoie dau funda

2 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

De un cleste, si te duci in spate la pinion si de acolo strangi surubu ala.ai grija sa nu il strangi prea rau ca dupa aia te dai in cap

| harciog a răspuns:

Pai uita-te bine inainte daca mai ai cauciucurile pe ambele parti ale frinei. Daca le mai ai atunci slabeste surubul care iti tine fixata funia otelita de la frina si cu un cleste trage de firul slabit cit merge dupa care stringi surubul inapoi.