| CastorR a întrebat:

Sall all happy.
Stie cineva cum pot sa imi fac o tema proprie la Windows 7?
Adk sa fac ca imaginile de pe desktop ( alese de mine ) sa se schimbe la un anumit interval de timp (ales de mine ) ...Si sa imi setez propria culoare la task bar ...etc happy.

Funda happy

Răspuns Câştigător
| allexxandraaa a răspuns:

Dai click dreapta pe desktop, personalizare si jos ai mai multe casute : fundal desktop, culoare fereastra, sunete etc.
apesi pe fundal desktop, intri in folderul cu poze le bifezi pe toate care vrei si dupa jos ai : modificare imagine la fiecare: si iti bifezi cate minute vrei. daca vrei sa schimbi culoarea ferestrei dai la culoare fereastra si iti alegi de acolo. happy succes big grin

2 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Pai 1. Pentru propriile wallpaperuri iti trebuie un folder cu pozele care le vrei pe desktop. Apoi te duci la dreapta click pe desktop - personalize - desktop background - picture location, dai browse si iti alegi folderul cu pozele tale si de acolo iti setezi cate minute sa stea cate unul pe ecran.

La taskbar nu se poate face mare lucru. POti sa modifici culoarea ferestrelor si se schimba si taskbarul asa. Langa desktop background in meniul de mai-nainte ai acolo window color - si modifici transparenta & other.

| BlackFuneral a răspuns:

Dai pe desktop-clik dreapta-personalize si iti alegi tu tema ce vrei.
Numai bine!