| adrbrb a întrebat:

Sall am gasit doua bacnote de 5000 de lei din 1993 si ma intrebam daca ii pot schimba in bani actuali, deci imi puteti spune daca se mai poate si azi?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Eu zic ca ti le schimba la BNR, n-ai ce pierde asa ca merita sa mergi sa intrebi.

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca,prin absurd, s-ar fi putut schimba totalul sumei primite pentru cele doua bacnote ar fi de 1 leu actual (5000ROL->0,5RON )

| DNSK a răspuns:

Eu zic sa nu le dai! vor costa candva.o avere

| BiuL a răspuns:

Eu zic ca ti le schimba BNR-ul, oricum nu ai ce pierde, asa ca du-te si intreaba.

| Oana92 a răspuns:

Nu se poate asa ceva, plus ca daca s-ar gasi cineva sa ii schimbe ai primi 1 leu pentru ei.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut,
Nicidecum la banca.
Cauta pasionati de numismatica pentru a valorifica cele 2 bancnote la o valoare mai mare de 1 ron cat ar valora ele acum.
Succes!

| corinaantonela17 a răspuns:

Nu cred ca tii mai schimba cineva. Daca s-ar schimba, iti dai seama ca nu ar mai fii coletionari pe la tot felul de targuri cu bani vechi big grin

Întrebări recente