| Cristian7 a întrebat:

Sall ce carte imi recomandati?(sunt clasa a 5-a)

Răspuns Câştigător
| AndrikNebunik a răspuns:

Sal!

si eu sunt tot a 5-a! uite ce mi-a placut mie:

-ciresarii
-micul print
-cuore

sper ca te-am ajutat!winking

5 răspunsuri:
| Adryana a răspuns:

Ciresarii de Constantin Chirita. Lectura placuta!

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Cartile Jungleiwinking

| AlerimxD a răspuns:

Eu ţi-as recomanda Stăpânul Inelelor. Este superbă şi cred că ţi-ar plăcea având în vedere că eşti băiat. Eu am citit toate cele 3 părţi, mai puţin pasajele despre război, care mi se păreau plictisitoare. Dar ţie este foarte posibil să-ţi facă plăcere să le citeşi.
Xoxo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Charles Dickens - David Copperfield, Charles Dickens - Oliver Twist, Mark Twain - Aventurile lui Tom Sawyer, Hector Malot-Singur pe lume, Jules Verne - Calatorie spre centrul pamantului, Jules Verne - 20. 000 de leghe sub mari, Jules Verne - Ocolul Pamantului in 80 de zile.
O poti intreaba pe doamna profesoara de limba romana. Ea iti poate recomanda mai multe.
O seara placuta!

Ruxandra