| JeffHardy2011 a întrebat:

Sall!

Cum as putea sa fac rost de niste bani? Ce as putea sa fac?(tinand cont ca am 10 ani)

Cele mai buna idee funda!

9 răspunsuri:
| lidiaioana a răspuns:

Buna
poti sa vinzi limonada in fata casei tale deoarece este vara, este cald si oamenii au nevoie de ceva rece de baut

| midiots a răspuns:

Sau baga la pariuri rolling on the floorrolling on the floor glumeam oricum nu te lasa ca nu ai 18 ani. Fa curatenie in casa pentru bani! sau plimba cainii veciniilor pentru "money"

| RazvaNICE_2349 a răspuns:

Daca in zona in care locuiesti sunt chioscuri/tonete, poti intreba daca nu au nevoie sa le fie dus gunoiul la tomberon. Asa mai faceam si eu ca sa imi iau nuga cu alune! Eram dependent de nuga! laughing

Te ajuta ideea?

| WooppS a răspuns:

Pei nu ai cum ...doar sa la parinti sa le spui ceva de genu: mama daca fac curat sau spal vasele (sau ceva de genu acesta )imi dati si mie niste bani de buzunar. alta solutie nu ai

| Ionela_5966 a răspuns:

Poti sa devi reprezentant la avon, castigi si cadouri.

| ana_9938 a răspuns:

Poti sa mergi la bunica sa o ajuti la curatenie, poate ea nu poate pentru.ca e batrana si in felul asta iti da si ea niste banuti
funda?love struck

| OldMan_3084 a răspuns:

laughing) cere la mami si la tati, buna, mosu laughing

| robertdaniel95 a răspuns:

Poi ai putea sa te duci sa plimbi catelul p la vecini,sa ajuti niste femei in varsta p la treburile casei. daca stau la casa sa le ajuti la treburi prin curte, sa ii speli masina tatalui tau, sa-ti ajuti mama contracost laughing

| xoanaxVamp a răspuns:

Nu-ti mai consuma din prima saptamana alocatia si pastreaz-o! daca iti strangi alocatia timp de un an o sa ai aproximativ 540 lei adica 5.4 milioane plus ce-ti mai dau parintii bani de buzunar si nu mai cheltui banii pe nimicuri de ex: masinute. robotei pentru ca ai crescut si nu cred ca vrei sa fii trata ca un copil mic!