| alisha19 a întrebat:

Sall! IMI puteti scrie niste citate de dat pe mess de genul asta sau si altfel:Inima mea bate, Nu mi-am scris la Mate, Si la Geografie, Numai mama stie. La religie-s prostu', Nu stiu Tatal Nostru. Chiar si la Engleza, Vorbesc in Chineza. TOCILARII TAC SI INCHIT SI NEBUNII IL TRIMIT )))))))))) Va rog mult!

6 răspunsuri:
| KimK a răspuns:

Buna!
"Ce prezenta! Ce inteligenta! Cat farmec! Si ce ochi frumosi! Dar am vorbit destul despre mine! Tu ce mai faci? "

si daca imi dai fundita iti zic mai multe happy

| aneta a răspuns:

A-nceput de ieri sa cada
Cate un elev pe strada
Si mai cad in continuare
De a tezelor teroare.
Ca au profa la romana
O vaca nebuna,
Si la mate un mistret,
O clasa ca un cotet.
La fizica si chimie,
Cate-o sperietoare vie,
Numa trei stiu ca sa puna
Si sa urle pan la luna.
La istorie, ce sa faci,
Profa te scoate din draci,
Ca la teze si lucrari
Da note la? domnitori?
Iara aia de geografie,
Dobitoaca de cand se stie.
La civica un magar,
Vanzator la aprozar,
Vine ca sa ne invete
Ca-n guvern sunt numa zdrente.
La muzica un tembel,
Canta numa pentru el,
La desen o sclerozata,
Vrea doar opere de arta.
La latina au o ciuma,
Mananca doar matraguna,
Se uita la tine-o data
Ai cosmaruri viata toata….
Foaie verde si-o lalea, Pe profi naiba sa-i ia. Foaie verde tufanica, Astia creierul ne strica. Foaie verde liliac, Profu' e aurolac. Foaie verde frunza-ndunga, Cand ii vad borasc in punga. Foaie verde ghiocel, Dirigu-i ca un purcel. Foaie verde hop-siasa Asta-i viata-n scoala mea!
_____________________________________________________________________________
Scoala = casa groazei, cancelaria = academia de politie, sala de clasa = zona crepusculara, dictionarul = inamicul nr. 1, sefa clasei = asasinul din umbra, substantele de chimie = Dosarele X, ora de dirigentie=Stirile ProTv de la ora 5, ora de mate = Misiune imposibila

| Glamour612 a răspuns:

Uitelaughing:
#Ce fain ar fi daca la mate am invata sa socotim cati avem in lista la romana sa le citim numele la istorie sa invatam cele mai vechi iduri la muzica sa invatam cantecul yahoooului la engleza sa citim instructiunile la franceza sa vb cu francezi la sport sa ne antrenam la butonat la geografie sa invatam in ce zona se afla cel mai mare grup de messengeristi si la religie sa invatam cat de sfint este yahoo-ul (da mai departe daca nu esti tocilar)
#Vine profa! groaza mare, in ghiveci se usca-o floare, deschide brusc catalogul, si incepe monologul: ca nu-s florile udate, ca ferestrele sunt sparte, ca perdelele sunt rupte, ca la noi in clasa pute, ca nu suntem patrioti si ca suntem idioti, ca ni capu'tot la rele si ca noi facem belele. vede banca! e pictata cu desene, unele sut chiar obscene si s-apuca de predat noua lectie de ***! dati mai departe ca daca nu sunteti tocilari...
#De-ar fi scoala o tigara si profesorii tutun, as fuma la nebunie sa ramana numai scrum (dati-o mai departe daca nu sunteti tocilari)...
#legile elevului 1. Intotdeauna are dreptate, chiar daca nu i se da. 2. Nu copiaza niciodata, consulta. 3. Nu doarme in timpul orei, reflecteaza. 4. Nu vorbeste, schimba impresii. 5. Nu-si distrage atentia, studiaza anatomia mustelor. 6. Nu chiuleste, e solicitat in alte parti. 7. Nu ramane corigent, e lasat corigent. 8. Nu fumeaza, se stimuleaza. 9. Nu injura, se descarca. 10. Nu insulta profesorii, le amintesc ceea ce sunt. 11.Nu citeste reviste in timpul orei, se informeaza. 12. Nu distruge scoala, o decoreaza. 13. Nu arunca creta, studiaza legea gavitatiei. 14. Nu rade in ore, e fericit.TRIMITE MAI DREPARTE DAK NU ESTI TOCILAR(ia sa vad cati tocilari am eu)
#A-nceput de ieri sa cada
Cate un elev pe strada
Si mai cad in continuare
De a tezelor teroare.
Ca au profa la romana
O vaca nebuna,
Si la mate un mistret,
O clasa ca un cotet.
La fizica si chimie,
Cate-o sperietoare vie,
Numa trei stiu ca sa puna
Si sa urle pan la luna.
La istorie, ce sa faci,
Profa te scoate din draci,
Ca la teze si lucrari
Da note la? domnitori?
Iara aia de geografie,
Dobitoaca de cand se stie.
La civica un magar,
Vanzator la aprozar,
Vine ca sa ne invete
Ca-n guvern sunt numa zdrente.
La muzica un tembel,
Canta numa pentru el,
La desen o sclerozata,
Vrea doar opere de arta.
La latina au o ciuma,
Mananca doar matraguna,
Se uita la tine-o data
Ai cosmaruri viata toata….
#Foaie verde si-o lalea, Pe profi naiba sa-i ia. Foaie verde tufanica, Astia creierul ne strica. Foaie verde liliac, Profu' e aurolac. Foaie verde frunza-ndunga, Cand ii vad borasc in punga. Foaie verde ghiocel, Dirigu-i ca un purcel. Foaie verde hop-siasa Asta-i viata-n scoala mea!
#Sonmoroase profesoare,
Pe la clase se aduuna,
Se ascund dupa catedra
Noapte buna!

Si elevii toti suspina,
Catalogul negru tace,
Chiar si creta de pe tabla...
Somu-si face.

Iese un elev la tabla,
Printre cifre sa se-ncurce,
Fie-ti zecele aproape,
Lasa proful sa se culce...

Peste-a fizicii probleme,
Elevul sterge tabla luna...
Totu-i vis si armonie,
Cand se suna...
#DEclaratia unui matematician catre iubita sa:
Draga mea, Teorema mea... Perpendiculara inimii mele, linia mijlocie a sufletului meu, paralela pe buza mea de sus, mediana buzei mele de jos, mediatoarea creierului meu, bisectoarea mintii mele! Vrei sa iti unesti triunghiul ABC, cu triunghiul meu BCD pentru a forma paralelogramul pentru totdeauna?
#Cum iti dai seama la ce ora esti :
Daca e verde sau se agita, e biologie!
Daca pute, e chimie!
Daca nu functioneaza, e fizica!
Daca e de neinteles, e matamatica!
Daca nu are sens e economie sau psihologie!
Daca e mult si nefolositor, e limba romana!
Daca e vechi, e istorie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Intra pe www.trilulilu.ro si cauta Ada Milea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi bate, inima ca nu stiu la mate la romana-s bota la esgleza-s tare am un 4 mare la religie-sprostu ca nu stiu tatal nostu.

| MaRy_2365 a răspuns:

In Postul Mare citeste aceasta rugaciune si vezi cum Dumnezeu raspunde: "Doamne, te iubesc si am nevoie de tine; vino in inima mea si binecuvanteaza-ma pe mine si familia mea, casa mea, prietenii mei, in numele Domnului nostru Isus Hristos. Amin." Transmite acest mesaj la cel putin 7 persoane si vei primi un miracol maine. Daca tu crezi in DUMNEZEU transmite acest mesaj tuturor. Daca il stergi vei avea inima rece. Trimite asta in 30 min. si priveste ce se intampla. Doamne ajuta! L-am primit si eu, ca si tine. E dupa mess.