| MatsuKeruGirl a întrebat:

Sall! imi puteti zice cam ce ar putea sa ne dea la testul initial la franceza, geografie, mate si romana adica subiecte, exercitii? cam ce ar trebui sa repet? nu imi dati site-ul edu.ro sau altele cu download deoarece nu ma lasa calculatorul sa le downloadez! scrieti plz! daca nu puteti sa scrieti la toate, vreau celmai mult la geografie, engleza si mate daca se poate plz! ca trebuie sa invat cat mai rapid, luni dau test la georgafie. va rog ajutati-ma! mentionez sunt a 6a.

Răspuns Câştigător
| Ronaldinho1011 a răspuns:

Nu stiu dati zic dupa ce dau testul cu 20 de lei

2 răspunsuri:
| NoMusicNoLife a răspuns:

Uite aici: http://subiecte.edu.ro/2012/testeinitiale/gimnazial/

Cam astea sunt modelele dupa care trebuie facute testele de catre toti profesorii. Si eu am dat la romana si apoi m-am uitat la astea si sunt exact la fel, doar textul difera.

Succes!