| Daviiiiiid a întrebat:

Sall. mi-ai instalat ieri sims 3 late night. bun m=am jucat dar o singura intrebare. cum devin cu simsul o celebritate plss. explacati-mi! funda :*

1 răspuns:
| JustInCase_1628 a răspuns:

Iesi in oras si incearca sa legi prietenii cu celebritatile. Fa conversatii, da-le intalniri, invita-i in grupul tau. Citez si un fragment de pe site-ul simsclub.ro : "Orice sims poate deveni celebru daca are o cariera de succes si daca se imprieteneste cu cat mai multe celebritati. Viata de vedeta isi are avantajele ei (de exemplu puteti intra in cluburile de noapte private) dar si dezavantajele ei (paparazzi iti pot afecta imaginea). Nu voi vorbi foarte mult despre acest aspect insa va pot spune ca este mult prea usor sa devii o persoana publica. Nu este exclus ca in scurt timp sa observati ca aproape fiecare sim din oras are un anumit nivel de celebritate si ca astfel aveti un oras intreg de vedete."
Bafta!