| DRINKandSMOKE a întrebat:

Sall pirateria de jocuri este ilegala? Ma refer strict la jocuri!

Răspuns Câştigător
| Alexakos a răspuns:

Daca e numa pentru tine stai linistit. doar toti o facem asta, ca muzica ca filme programe etc. dar acum vad ca au inceput sa iti puna contul tau si pe google. undeva sus in dreapta si o data ce esti logat pe oirce site o sa intri nu mai trebuie sa iti faci nu mai stiu ce cont, direct cu contul tau iti si scrie acolo cum te-ai logat tu la ymail. asa ca daca o sa avanseze chestia asta si mai mult... nu vad eu sa mai putem descarca usor. dar pana atunci. nu avem nimic.

7 răspunsuri:
| Alexakos a răspuns:

ORICE descarci de pe net est eilegal. ORICE. si daca il mai si vinzi (cum se obisnuieste pe la romani) atunci poti lua amenda sau puscarie. daca vrea sa te bage cineva in puscarie pentru asta te baga.

| Saya a răspuns:

Daca iei de pe net si vinzi, da este ilegal

| 1n3x a răspuns:

Pirateria in general este ilegala.In SUA poti fi urmarit de FBI pentru asta.Insa in Romania poti face ce vrei, pentru ca inca nu a aparut nicio lege care sa combata pirateria.Sau daca a aparut, a aparut degeaba.Deci poti descarca de pe internet foarte relaxat.

| Alex_2466 a răspuns:

Da. Fiecare joc care-l descarci de pe net ar trebui sa il cumperi de la magazinlaughing

| Nestle a răspuns:

Normal. Pentru ca si jocul acela este cumparat si apoi pus pe internet, ceea ce e ilegal. Este exact la si la filme, muzica, etc.

| DRINKandSMOKE explică:

Daca le piratez numai pentru mine nu sa le vand pedeapsa e la fel?laughing (am piratat pana acum muuuuuuuuultbig grinbig grin )

| AxGabbYAx a răspuns:

Normal ca da...