| هوراس a întrebat:

în România, pirateria este sau nu ilegală?

11 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Este ilegala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicaieri nu e legala pirateria

| Jipa95 a răspuns:

Daca era nu era ilegala, puteam posta orice link cu joc, film, etc pe TPU fara sa ne blocheze robutulwinking
ILEGALA toata ziulica!

Răspuns utilizator avertizat
| Dodgge a răspuns:

Piraterie =agresiune, talharie, jaf.
O fi legala?

| هوراس explică (pentru Dodgge):

Pe cine agresezi tu când descarci ceva în loc să plătești? rolling on the floor

| Dodgge a răspuns (pentru هوراس):

Cuvantul in sine Piraterie presupune ceva ilegal, dar pentru tine este mai greu de inteles...

| هوراس explică (pentru Dodgge):

Am înțeles partea cu tâlhărie și jaf. dar agresiune? serios, dude, wake up

| Dodgge a răspuns (pentru هوراس):

Daca ai inteles atunci de ce pui asemenea intrebari? oricune isi da seama ca nu este legal sa furi proprietatea intelectuala a altuia. Daca tu te chinui sa produci maine o melodie sau orice si te chinui sa o faci ca sa scoti un ban, apoi vine unul ca tine si o ia moca te-ar deranja? sau te-ai simti putin "agresat"de treaba asta?

| هوراس explică (pentru Dodgge):

M-aș simți jefuit, nici decum agresat.

| PrInTz a răspuns:

Este ilegală.