| vassi523 a întrebat:

Sall.Tocmai m-am apucat de baschet si ma intrebam care sunt exercitiile ideale pentru a putea arunca mingea la cos de departe si precis si ce exercitii trebuie sa fac pentru a putea sa sar sur?
Vreau sa dau slam la cos si nu ajungbig grin

Răspuns Câştigător
| ChRoM a răspuns:

Pai eu ca sa dau mai bine la cos aruncam in fiecare zi de la o anumita distanta si spuneam ca nu imi iese daca nu arunc 20 consecutive si dupa ce imi iesea maream distanta cu 2 m big grin poti incercawinking

1 răspuns:
| shadovv a răspuns:

-Am vazut la Tv ca baschetbalistii profesionisti fac flotari in degete.
-pentru picioare/rezistenta: jogging