| Malphite a întrebat:

Ce exercitii sa fac pentru a putea sari cat mai sus? Am 1.85m si vreau neaparat sa dau un slam dunk.Ajung aproape de inel dar nicicum nu pot sari mai sus. Funda pentru exercitiile care ma ajuta!

4 răspunsuri:
| Hades98 a răspuns:

Pai. Trebuie mult antrenament. Exerseaza de mai multe ori si incearca sa sari cat de mult poti. happy Pana te mai obisnuiesti, dupa incetul cu incetul vei urca tot mai sus happy

| hibrid112 a răspuns:

Eu personal m-am antrenat pentru saritul de pe loc, inaltimea nu m-a ajutat pentru ca am abia 1, 68 dar eu am facut foarte mult saritura broscutei stii tu acel exercitiu patetic pe care il mai faceam la scoalahappy.Il recomand tonifica si intaresc foarte bine coapsele gambele etc.momentam am sarit peste 2, 60 e bine la inaltimea mea. Incearca ambitioneazate si o sa reusesti! Bafta

| Malphite explică:

Bun.Am inteles trebuie mult antrenament(asta stiam si eu), totusi eu nu cred ca doar exersand aruncarea la cos si sa sar cat de mult pot nu ma ajuta suficient.Sunt niste exercetii foarte bune...dar nu le stiu si speram ca aici sa le pot gasi.

| BlockBuster2013 a răspuns:

Trebuie sa exersezi aruncarea la cos cat mai mult, sa practici ASAP baschet. Repetitia e mama invataturii. Incearca sa te agati de cos si sa te tii de el cat de mult poti, eu asa am reusit.