| 3lFiTzU a întrebat:

Eu pe 2 aprilie am o competitie si trebuie sa arunc mingea de oina am mai avut-o si anul trecut dar atunci am avut mana scrantita si nu puteam sa arunc, dar anul asta vreau sa fiu tare la aruncatul mingii de oina si as dori niste exercitii pentru forta in brate pentru a arunca cat mai departe dar doresc sa-mi spuneti si cateva tehnici de aruncare! Multumesc mult,

1 răspuns:
| HeadloG a răspuns:

Faci flotari, abdomene, ti mainile intinse pana simti ca o sa iti cada. Abdomenele ajuta la aruncare, deoarece cand arunci trebuie sa ai forta in abdomen ca se contracta si acesta.Si cand arunci minge nu trebuie sa o impingi. Duci mana in spate o tii intre degetul mare, degetul aratator si degetul mijlociu si incerci sa arunci cu toata forta. Sper ca te-am ajutat. Fundaa?