| DaDuSH a întrebat:

am disk C de 20g si mai am doar 500Mb pe el liberi crying iar in documents and setings scrie ca am 15Gb dar acolo toate folderele adunate au doar 2Gb sunt acolo si foldere ascunse sau ce?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca ai mai mult de 2 GB, eu am in partitia C numai programele necesare, fara altele(jocuri, muzica, filme etc) si totusi am cca 5, 5 GB. S-ar putea si sa ai foldere si fisiere ascunse. Pentru a mai elibera spatiu iti sugerez sa descarci si sa folosesti un program de curatat, eu am CCleaner, varianta 3(este gratuit si ocupa putin spatiu) si apoi sa dai o defragmentare si o sa vezi dupa aceea ca se mai elibereaza spatiu. De asemenea poti sa mai stergi din ce nu-ti este necesar, inclusiv ce ai in Recycle Bin. Succes si numai bine!

| bogdang a răspuns:

Da sunt foldere ascunse si date temporare multe.

Descarca de aici CClener: http://www.piriform.com/ccleaner
Iti foloseste ca sa scapi de tot ce nu iti mai trebuie si asa salvezi mult spatiu.

| Ștef_6990 a răspuns:

Da, sunt și foldere ascunse. Dacă folosești Windows Explorer (my computer) dai View, Folder Options și bifezi Show Hidden Files and Folders. Ștergi din Documents and Settings/*User*/Temp că e cel mai mare și e nefolositor de cele mai multe ori.
*User* este numele user-ului.

| cucaracia a răspuns:

Vezi in "My Documents" cat ai, ca si ala face parte din local disk C, sau vezi poate ai fisiere ascunse... sau daca tot scade spatiul pe C fara sa pui nimic p el inseamna ca e virus si trebuie s reinstalezi windowsul si s itiiei un antivir bun, sau s formatezi toate disk-urile, succes!happy

| robiionescu a răspuns:

Da sunt si ascunse unele