| Pikpoc a întrebat:

Sall TPU, am o intrebare eu sunt la liceul tehnic energetic transferat in decursu sem 1-2 si as vrea sa ma transfer inca odata la liceul dumitru motoc deoarece acolo sunt toti colegi mei din generala si ma simt altfel cand ma duc acolo la sch as vrea sa imi dati un sfat si tinund cont ca eu imi doresc foarte mult sa iau bacu, daca as ramane la liceul actual am sanse x sa iau bacu si daca ma transfer iar am sanse x, profesori de la scoala imi zic ca deocamdata stau bine in legatura cu materia pentru bac, va rog dati-mi un sfat util va rog mult

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa prietenii si axeaza-te pe luarea Bac-ului. Gand ai sa vrei sa intri la facultate o sa te intrebi iar ce ai sa faci?
Prietenii adevarati nu te pun sa alegi intre viata ta personala si dorintele lor. E frumos sa te distrezi cu amicii, dar alt liceu nu inseamna ca nu ai sa-i mai vezi, poate chiar mai des ca de obicei, o sa aveti si mai multe de discutat cand nu sunteti calare unu pe altu' in fiecare zi. Amicii o sa ramana orice ai face tu, ai sa vezi, si in facultate la fel. Alege cu capul.

Întrebări recente