| Dragossm a întrebat:

Sall Tpu.As vrea sa-mi cumpar un papagal vorbitor unde am vazut ca costa cate 1 euro si ma gandeam, au gresit pretul sau chiar sunt asa de ieftini? Si ce specie mi-ati recomanda? Multumesc. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| NevastuicAaA a răspuns:

Unde naiba ai vazut tu papagal la 1 euro?
Doar penele sau?
Un papagal "vorbitor" costa peste 1. 000euro chiar peste 5. 000euro(cei de talie mare)
De talie mai mica sunt cam 500 euro.

Daca ai vazut anunturi pe net cu : Vand papagal vorbitor pret: 1 euro
Alea nu sunt preturi reale.Siteul te obliga sa pui un pret.Si unii nu sunt decisi si pun 1 euro.Dar asta nu inseamna ca pretul este 1 euro.

9 răspunsuri:
| Fragile a răspuns:

Cred că ai citit greşit, până şi un papagal simplu costă mai mult, dar unul vorbitor.laughing

| georgianaionescu a răspuns:

Un papagal vorbitor costa incepind de la 100 euro si mai mult depinde de specie si sex.

Cea mai frumoasa specie, dupa parerea mea este jako.
Acum depinde si de gustul tau!

Funda?

| valentino52 a răspuns:

Un papagal vorbit este in jur de 25 de milioane la orice pet shop!

| ovidiu8msn a răspuns:

O cunostinta creste papagali vorbitori (talie mare) dar pretul este undeva la 1.000 Euro bucata.

| kx123 a răspuns:

Nu au gresit pretul! Cam atat costa un papagal vorbitor. Despre specii te poti documenta pe internet, iar apoi iti alegi una. Eu am avut unul, nu mai stiu exact ce specie era, insa nu a trait prea mult.

| kx123 a răspuns:

Scuze. Pretul este 100 euro * - 500, am citit gresit, din graba!
Imi cer iertare.

| beniamin1994 a răspuns:

Din cate stiam eu un papagal normal costa cam 10 lei! si stiam ca unul vorbitor se ridica la cel putin 100 de euro! acum poate stiam eu prost!

| Dragossm explică:

Am uitat sa va spun dar toti erau pui.