| niciunnume19 a întrebat:

:*:*. scuzati categoria. cat costa un papagal vorbitor ara, jako sau alte specii. sau papagali mai ieftini dar care sa vorbeasca... ca sunt si cu 1000-2000 de euro X_x

Răspuns Câştigător
| T7uk a răspuns:

Cea mai ieftina rasa de papagali care pot fi invatati sa vorbeasca sunt Perusii si preturile incep de la 40 de lei (in Bucuresti). Am vazut mai demult si un Ara Albastru-galben cu 3000 de lei.

| niciunnume19 explică (pentru T7uk):

Pai perusi am avut 9, 1 a murit si restul a fugit si nici unu nu vorbeau, iar apoi al luat 3 ninfe. si nici ele nu vorbeau. si ele au fugit straight face

| T7uk a răspuns (pentru niciunnume19):

rolling on the floor da ce esti ma sperietoare de papagali? Perusii vorbesc doar masculii atunci cand nu au pereche. Nimfele nu pot vorbi.

| niciunnume19 explică (pentru T7uk):

Pai eu stau la bloc si am intre blocuri sunt porumbei si cand ii aud o i au la sanatoasa laughing

| niciunnume19 explică (pentru T7uk):

Sunt frumosi. asa faceau si ai mei

| niciunnume19 explică (pentru T7uk):

Dar totusi un ara sa jako cam cat ar costa thinking

| T7uk a răspuns (pentru niciunnume19):

Depinde de oras si de magazin acum. Dar in orice caz costa ceva banet. Am vazut la mine un Grey Arfican cu vreo 3000 lei.

| niciunnume19 explică (pentru T7uk):

Dne ce scumpi sunt X_x

| T7uk a răspuns (pentru niciunnume19):

Da te bucuri de el o viata intreaga.

| niciunnume19 explică (pentru T7uk):

Si dupa ce mor laughing traieste 70 de ani

| T7uk a răspuns (pentru niciunnume19):

Bine zis happywinking big grin.

| niciunnume19 explică (pentru T7uk):

big grin

| T7uk a răspuns (pentru niciunnume19):

Din ce oras esti?