| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU, daca intru sa-mi fixez ceasul la PC, dau dublu clic pe el, il fixez si mi se deregleaza, ce zona ar trebui sa aleg (acolo la "change time zone "?

Răspuns Câştigător
| madda9588 a răspuns:

(GMT+02:00) Athens, Bucharest, Istanbul

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

GMT+02, 00 (Bucharest). Succes si numai bine!

| lol1232 a răspuns:

GMT+02, 00 (Bucharest) este multa bafta :d

| freehugs a răspuns:

Un alma sentenciada si no me enseniaste
tie?batting eyelashes

| adytzusiatat a răspuns:

Deci intai la time zone fixezi GMT+02:00 bucuresti. Dupa te uiti la un ceas bun(tv telefon etc) si il fixezi.tongue astept funda

| Arynor a răspuns:

GMT +02:00 Minsk

| MisleadMagic a răspuns:

Romania este pe UTC+2:00 ...in aceeasi categoria mai este Atena si Istanbul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@MisleadMagic
"România are în mod normal (iarna) ora legală egală cu UTC+2h. În timpul verii, mai exact între ultima duminică din luna martie și ultima duminică din octombrie, ora legală este UTC+3h."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"GMT este timpul meridian, care trece prin așezarea veche a observatorului Greenwich situat în apropierea orașului Londra.
Anterior GMT se folosea pentru măsurarea timpului în diferite fusuri orare, în prezent este înlocuit cu UTC respectiv UTC+0."

Întrebări recente