| wolder a întrebat:

De ce mi se deregleaza zilnic ceasul calculatorului?

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ori ai setat aiurea timezone-ul si ti-l schimba Windowsul de fiecare data, ori e moarta bateria la BIOS si se reseteaza fiindca nu poate sa tina minte nimic.

| neutrino a răspuns:

Sau nu este setat corespunzator, sau trebuie bateria schimbata.

| gelu1970 a răspuns:

Trebuie sa-i schimbi bateria de pe placa. te costa 1euro tipul bateriei CR2032 e ca o baterie de ceas ceva mai mare. o schimbi cu calculatorul oprit si incearca sa scoti cea veche si sa montezi cea noua. nu intarzia foarte multe secunde.

Răspuns utilizator avertizat
| sofstatics a răspuns:

Mi se pare ca trebuie sa il setezi sa ramana asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Aloo123 a răspuns:

Calculatorul are in unitate o baterie pentru ceas asta am pati si eu am schimbat-o si merge perfect se gaseste in comert carata ca o moneda de 10 bani si costa 2 lei

| Alexandra_Andrei_1990 a răspuns:

Foloseste un antivirus, anti malware,