| powergirl a întrebat:

Buna am si eu o mare nelamurire. ceasul de la pc nu imi merge bine il fixez si merge cateva zile si apoi se deregleaza ramane in urma. stie cineva de ce se intampla asta? trebuie sa fac ceva setari? ca nu mai stiu ce sa fac. nu am mai patit niciodata numai acum de cateva luni. care ma poate ajuta cu rasp bune nu vrajeli va rog mult

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Daca spui ca ramane in urma este posibil sa fie o problema hardware. mai mult ca sigur este bateria de pe placa de baza. este foarte usor de schimbat si costa foarte putin.
am sa iti las un exemplu ca sa-ti dai seama despre ce vorbesc.
http://www.google.ro/......tp?/imgres

daca esti din Ploiesti iti pot da eu acest tip de baterie. oricum... se gaseste foarte usor si costa in jur de 5lei

1 răspuns:
| ゼロの a răspuns:

Pai:
1 cred ca ai gresit categoria, eu acest gen de intrebari le postez la tehnologie.
2. Poate alt cineva are acces la PC si iti schimba intentionat ceasul.
3. Daca ai windows vista sau 7 poate ca
fusul orar s-a dereglat(adica ai acolo o optiune in care zici in ce zona te afli si se regleaza automat ceasul dupa zona respectiva)
4.Schimba windowsul.