| costel121 a întrebat:

dati-mi niste idei despre o tema la scoala numita Arta din deseuri(sticle, dopuri chesti din astea) ce as putea face cu prietenii? dati-mi idei si stabilim ce sa facem... dau funda celui care ma ajuta si aleg acel proiesct

3 răspunsuri:
| MBG a răspuns:

Hm...TPU nu este facut pentru a cere ajutor la teme... dar totusi.

Incearca sa faci un robot dintr-un bidon mare big grin
1. Tai bidonul in doua bucati
2.Iei doua dopuri si i le lipesti drept ochi
3.Iei un nasture si ii faci nas
4.Iei cativa nasturi mai micuti si ii pui drept gura
5. Drept maini ii lipesti doua bete sau paie tongue

Asta mi-a venit in cap acum idei sunt infinite..gandeste-tewinking

P. S. Eu asa am facut cand mi-a cerut si am laut 10 big grin... dar totusi depinde si de ce profesori ai

BAFTA!

| costel121 explică (pentru MBG):

Nu e pentru teme nu stim sa ne decidem ce sa facem...eu am vrut sa facem o piramida din pahare

| AngelOfNight a răspuns:

Ati putea sa faceti jucarii din deseuri... de exemplu un ursulet de plus care in loc de vata sa fie umplut cu pungi uzate; sau puteti sa faceti robotei din sticle sau din cutii de la tigari (daca voi nu fumati luati de la parinti sau vedeti voi).
Ati putea face haine! Cum ar fi o fusta din dopuri (pur si simplu legati dopurile intre ele sa faceti o fusta sau orice altceva) sau o pelerina de ploaie din pungi/plase/saci menajeri.
Ati putea face un fel de lampa: de la o lampa veche luati cablurile si locul unde se baga becul (nu stiu cum se numeste shame on me!) si asezati peste bucati din PET-uri colorate si faceti palaria de la veioza tot din PET-urisau sticle de plastic de mai multe culori (daca vreti sa faceti o lampa puteti folosi si doze de aluminiu)
Spor la recilat!